Uzstāšanās pieci noslēpumi, ja jūs esat uz skatuves, prezidijā, žūrijā
Ja jūs ielūdza uz prezidiju vai žūrijā, un jūs jau atrodaties uz skatuves, tad eksistē noteikti uzvedības noslēpumi, kurus labāk ir uzzināt jau iepriekš. Daudzi cilvēki nokļūst neērtā situācijā, pat neiedomājoties par to, ka var diskreditēt ne tikai sevi, bet arī organizatorus.
Tātad, pirmais. Dīvaini, ka nākas par to rakstīt, tomēr atstājiet savu mobilo telefonu ārpus skatuves. Jā, jūs varat nogurt, gaidot, kad pienāks jūsu kārta uzstāties, bet atbildot uz īsziņām vai elektronu vēstulēm, jūs demonstrējat visai zālei neieinteresētību procesā.
Tādējādi, jūs diskreditējiet ne tikai sevi, bet arī oratorus, kas uzstājas šajā momentā. Turklāt, ar tādu uzvedību jūs demonstrējat necieņu pret pasākuma organizatoriem.
Otrais. Katra oratora uzstāšanās laikā pagriezieties uz viņa pusi, demonstrējiet ieinteresētību, mājiet ar galvu, atbalstiet. Tas ir īpaši svarīgi, ja pasākuma laikā notiek fotografēšana un video filmēšana. Ja jūs kaut reizi ieraudzīsiet fotogrāfiju no oficiāla pasākuma, kur uzstājas vadītājs, un kāds no žūrijas uz skatuves nodarbojas ar sērfošanu internetā, jūs taču neticēsiet, ka šim cilvēkam šis pasākums ir svarīgs.
Trešais. Precizējiet, kādi būs krēsli. Noslēpums ir tāds, vai būs redzamas jūsu kājas, kad jūs sēžat. Tas ir vienlīdz aktuāli gan vīriešiem, gan sievietēm. Vīriešiem ir vērts atcerēties, ka plaši izplestas kājas apskatei nav tā ķermeņa daļa, kuru jādemonstrē, ja zālē sēž dāmas. Sievietēm jāatceras par svārku garumu un par to, cik augstu tie savilksies uz augšu, kad jūs apsēdīsieties. Tas ir svarīgi sakarā ar nākošo punktu.
Ceturtais. Precizējiet, vai jums būs jāpieceļas, un jāiziet pie katedras uzstāšanās laikā, vai jūs runāsiet no vietas. Ja runāsiet sēžot, tad iepriekš precizējiet, no kāda attāluma mikrofons uztver jūsu balsi (labāk izmēģiniet tehniku tukšā zālē pirms uzstāšanās). Reizēm mēdz būt, ka nākas pieliekties pie stacionāra mikrofona burtiski cieši klāt. Šajā gadījumā mikrofonu jau iepriekš jāpavirza tuvāk, citādi fotogrāfijā jūs izskatīsieties kā cilvēks, kuram pēkšņi ir kļuvis slikti.
Piektais. Nekad skatieties uz pulksteni, pat ja ļoti steidzaties. Piemēram, ja baidāties nokavēt uz lidmašīnu, tad vienojieties iepriekš, lai kāds no zāles dod jums signālu, kad pienāks vajadzīgais laiks. Ja jūs paskatāties uz pulksteni, tad klausītajiem zālē rodas sajūta, ka jums nav interesanti. Ja tādu signālu dod žūrija, tad ko jādomā cilvēkiem, kuri ir atnākuši paklausīties jūs vai jūsu kolēģus.
Laba audzināšana un pieklājīga uzvedība kļūst par konkurences priekšrocību. Cilvēki ir noguruši no tiem, kas pastāvīgi tēlo “zvaigznes”.
Šie vienkāršie likumi palīdzēs iekarot skatītāju simpātijas zālē, izskatīties pieklājīgi organizatoru un uzstāšanās kolēģu acīs.