Oratora runas kultūra uzstāšanās laikā

Irina Lando,
Vadības zinātņu sfēru doktore,
Maskavas Retorikas un oratora meistarības universitātes vadošā trenere

Vai jūs kādreiz esat dziedējuši tādu frāzi: “Neapvainojies! Viņš nelamājas, viņš runā lamu vārdiem”. Šis joks neattiecas uz oratoru. Labs orators uzstāšanos gatavo tādejādi, lai viņa runa sajūsminātu gan vecmāmiņas, gan skolēnus. Tas īpaši attiecas uz tiem, kas ir spilgtas personības.

Savā praksē es saskāros ar nepatīkamu situāciju, kad vārdi tika izrauti no konteksta. Es vienmēr cenšos atbalstīt studentus un skolēnus, kas grib dzīvē ko sasniegt. Man ir interesanti strādāt ar jauniešiem, kam ir plašs redzesloks, tāpēc vairākus gadus atpakaļ Mācību centrs Lando® nolēma sponsorēt klubu “Kas? Kur? Kad?”. Parastas balvas jauniešiem ir tortes, ko saņem komandas-uzvarētājas. Varu apgalvot, ka mūsu Mācību centra pasniegtās balvas bija cienīgas.

Apsveikuma uzrunā, runājot par skaudību, es kā piemēru minēju Fainas Raņevskas frāzi: “Pionieri, ejiet d...sā”. Gala rezultātā interneta plašumos līdz šim brīdim sastopu vienas meitenes, komandas kapteines, komentārus, viņa mēģina attīstīt savu jauno izglītošanas biznesu un skaidro, kāpēc nevajag mācīties Lando mācību centrā, minot ka piemēru šo šausmīgo vārdu, kas ievainoja viņas maigo dzirdi, kad bija pusaudze, kas viņai, starp citu, netraucēja saņemt balvas no manām rokām. Nez kāpēc cilvēkam nebija spēka toreiz un tagad izteikt savas pretenzijas acīs.

Tāpēc, ņemot vērā šo gadījumu, uzstājoties publikas priekšā, oratoram jāsaprot, ka apkārt ir daudz skaudības un cilvēki no bezspēcības ir spējīgi uz daudz ko.

Mēģiniet veidot savu runu tādejādi, lai vēlāk neviens nevarētu piesieties jūsu leksikai, pat izraujot vārdus no konteksta.

Es personīgi sev saku: “Suņi rej, karavāna iet tālāk”.

Atgriežoties pie Fainas Raņevskas izteiciena, – “Labāk būt labam cilvēkam, kurš lamājas nekā klusam, audzinātam radījumam”.

Oratora meistarības akadēmijā Rīgā
Gaidām Jūs Oratora meistarības kursos!
Licenzēts mācību centrs Lando®
Izglītības un zinātnes ministrijas Licence nr. 3360800220
Oratora māksla un meistarība
Rīga, A. Čaka iela, 83/85 (Atsevišķa savrupmāja pagalmā)
tālrl.+371 67273009, mob. tālrl.+371 29433553, fakss +371 67273010
e-mail: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
WWW.ORATORIKA.LV
WWW.LANDO.LV

Runas māksla. Oratora kursi Rīgā - video

ninso-lando.jpg
image-1.jpg
image-2.jpg
image-3.jpg
image-4.jpg
image-5.jpg
image-6.jpg
image-7.jpg

Apmācības anonsi

Runas māksla 1.kurss:  13. - 16. aprīlis
Runas māksla 2.kurss: 27. - 30. aprīlis
Efektīva prezentācija: 11. - 14. maijs
Ninso un fenotipoloģija: 14. - 15. marts
Runas māksla pusaudžiem 1.kurss: 18. - 19. aprīlis
Runas māksla pusaudžiem 2.kurss: sekojiet izmaiņām

baner orator1 75765765

effektivnaja prezentacija 34r5354345345

baner orator 2k767576urs

Copyright © 2014 - 2019. Oratora māksla Rīgā. Oratora mākslas Akadēmija. Orator-lando.lv