Oratora skatiena spēks. Kur skatīties sarunas vai uzstāšanās laikā?

Irina Lando,
Vadības zinātņu sfēru doktore,
Maskavas Retorikas un oratora meistarības universitātes vadošā trenere

Reizēm ir mīlestība no pirmā skatiena. Bet gadās, ka viens cilvēks saka otram: “Viņš man neiepatikās no pirmā skatiena”. No kā tas ir atkarīgs?

Daudzi oratora meistarību uztver kā prasmi uzstāties lielas auditorijas priekšā. Bet oratora meistarības paņēmieni lieliski noder ikdienas saskarsmē. Piemēram, zinot kā pareizi izmantot acu kontaktu sarunas laikā, jūs varat radīt patīkamu iespaidu par sevi un izvairīties no nevajadzīgas spriedzes sarunas laikā, lai nesanāk kā tai anekdotē: “Cik mīļš zēns! Un labi, ka viņš aizgāja.”

Bērnībā mums mācīja skatīties acīs, kad mēs runājam. Daudzi turpina izmantot šo paņēmienu arī pieaugušo dzīvē. Pie tam, oratora meistarības kursos daudzi ar pārliecību apgalvo, ka šis skatiens pierāda, ka viņi runā patiesību. Bet pieaugušam cilvēkam jāatceras, ka skatienu “aci pret aci” ne vienmēr uztver pozitīvi.

Kādā dzīves gadījumā izmanto šo skatienu? Viens otram acīs skatās tikai ļoti tuvi cilvēki, iemīlējušies, vecāki saviem bērniem, dzīvesbiedri. Tādu skatienu uzlūko kā pilnīgu uzticēšanos, bet arī kā atļauju ielauzties personīgajā telpā. Padomājiet, kam mēs to ļaujam.

Vēl šādu skatienu uzlūko kā izaicinājumu pirms kautiņa. Skatienu spēle der pirms kautiņa, kad vīrieši ar skatienu caururbj viens otru. Jūs esat redzējuši, kā gatavojas uzbrukt viens otram divi kaķi vai suņi. Viņi uztur acu kontaktu – kurš izturēs otra skatienu. Kaķi, piemēram, vispār reti kaujas. Tieši skatienu divcīņas laikā izšķiras, kurš ir stiprāks. Līdzīgu paņēmienu izmanto austrumu cīņās. Uzvarētāju nosaka līdz divcīņai. Cilvēks no malas tiešu skatienu uztvers kā agresiju, ja orators un klausītājs ir viena dzimuma.

Tagad aplūkosim gadījumu, kad sarunājas vīrietis ar sievieti, kuriem nav tuvu attiecību. Vairums vīriešu pat neiedomājas, un viņi mēdz būt loti pārsteigti, kad sieviete viņiem paskaidro, ka tādu skatienu uztver kā spiedienu (dominēšanu) vai kā seksuālu uzmākšanos.

Prasme pareizi izmantot acu kontaktu dod oratoram lielu priekšrocību saskarsmē gan viens pret vienu, gan grupā, salīdzinājumā ar tiem, kas tam nepievērš tam uzmanību..

Oratora meistarības akadēmijā Rīgā

Gaidām Jūs Oratora meistarības kursos!

Licenzēts mācību centrs Lando®Izglītības un zinātnes ministrijas Licence nr. 3360800220

Oratora māksla un meistarība

Rīga, A. Čaka iela, 83/85 (Atsevišķa savrupmāja pagalmā)

tālrl.+371 67273009, mob. tālrl.+371 29433553, fakss +371 67273010

e-mail: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
WWW.ORATORIKA.LV
WWW.LANDO.LV

Runas māksla. Oratora kursi Rīgā - video

ninso-lando.jpg
image-1.jpg
image-2.jpg
image-3.jpg
image-4.jpg
image-5.jpg
image-6.jpg
image-7.jpg

Apmācības anonsi

Runas māksla 1.kurss:  13. - 16. aprīlis
Runas māksla 2.kurss: 27. - 30. aprīlis
Efektīva prezentācija: 11. - 14. maijs
Ninso un fenotipoloģija: 14. - 15. marts
Runas māksla pusaudžiem 1.kurss: 18. - 19. aprīlis
Runas māksla pusaudžiem 2.kurss: sekojiet izmaiņām

baner orator1 75765765

effektivnaja prezentacija 34r5354345345

baner orator 2k767576urs

Copyright © 2014 - 2019. Oratora māksla Rīgā. Oratora mākslas Akadēmija. Orator-lando.lv