Oratora metapaziņojums. Es neesmu tāda… Oratora uzstāšanās stils

Irina Lando,
Vadības zinātņu sfēru doktore,
Maskavas Retorikas un oratora meistarības universitātes vadošā trenere

Pirms uzstāties publikas priekšā, pārbaudiet, kādu iespaidu atstājat uz publiku ar savu ārējo izskatu. Nesen televīzijā rādīja mediķu streiku Krievijas Federācijā. Cilvēku pieprasīja algas palielināšanu. Viņu prasības bija pilnīgi taisnīgas. Bet ārā bija stiprs sals, un visi streikojošie (medicīnas personāls galvenokārt ir sievietes) bija apģērbti… ūdeļādas kažokos.

Es esmu praktiķis, un man nākas daudz uzstāties dažādas auditorijas priekšā, gribu dalīties savā pieredzē.

Reiz mani uzaicināja uzstāties psihologu konferencē. Es atbraucu, kā vienmēr, lietišķā kostīmā. Speciāli izvēlējos apģērbu, lai svārki nosegtu ceļgalus, nekādu dekoltē un šķēlumu, klasiska piegriezuma žakete utt. Uzstāšanās laikā publikas reakcija bija dažāda, bet mani satrieca, ka daži cilvēki, kas mani redzēja pirmo reizi, pauda stipru nepatiku.

Klausītāju vidū bija man personīgi pazīstami cilvēki, tāpēc es lūdzu paskaidrot man, kas uzstāšanās laikā radīja tādu reakciju. Atbilde mani pārsteidza, - “Ko tu gribēji?

Atbrauci – labi apģērbta, skaisti runā, jauna turklāt, un skaidro, ka psihologs var daudz pelnīt. Vienkārši tracina!”

Ņemot vērā šo piemēru, jāatzīmē, ka oratoram nākas balansēt starp divām galējībām – no vienas puses, jūs, savas kompānijas pārstāvis, manā gadījumā, es esmu brends, bet no otras puses, jāpiemērojas auditorijai.

Šajā gadījumā nesakrita auditorijas gaidas un manas, kā oratora, gaidas. Es biju pārliecināta, ka mani uzaicināja kā speciālistu, un man jāparāda klase, bet psihologus tas satracināja.

Kas ir interesanti, mani atbalstīja ārzemnieki. Viņu izpratnē speciālistam, kas strādā un pelna naudu ar savu darbu, jāizskatās tieši tā.

Savas uzstāšanās laikā es pateicu, ja psihologa darbam ir rezultāts, viņam vienmēr būs klienti, ar to aizkaitināju daļu auditorijas.

Pēc manas dziļākās pārliecības, ja cilvēks nevar nodrošināt sevi, un pastāvīgi cīnās ar sadzīves problēmām, viņš nevar kvalitatīvi palīdzēt tiem, kam tas ir vajadzīgs.

Mācību centrā Lando strādā psihologi. Pieraksts ir 5-7 mēnešus uz priekšu. Tāpēc es labi zinu, kā tas ir, kad strādā speciālists.

Atgriežoties pie jautājuma par oratora meistarību, gribu atgādināt Laimas Vaikules izteicienu, -“Man ir trīs garderobes: viena – Latvijai, viena – Maskavai un viena - Eiropai”. Kad es izlasīju šo interviju, es sākumā neticēju. Runa nav par apģērba daudzumu, bet gan par to, cik lielā mērā atšķiras auditorijas. Toties šajā rakstā aprakstītais gadījums lika man pārskatīt dažas lietas.

Oratora meistarības akadēmijā Rīgā
Gaidām Jūs Oratora meistarības kursos!
Licenzēts mācību centrs Lando®
Izglītības un zinātnes ministrijas Licence nr. 3360800220
Oratora māksla un meistarība
Rīga, A. Čaka iela, 83/85 (Atsevišķa savrupmāja pagalmā)
tālrl.+371 67273009, mob. tālrl.+371 29433553, fakss +371 67273010
e-mail: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
WWW.ORATORIKA.LV
WWW.LANDO.LV

Runas māksla. Oratora kursi Rīgā - video

ninso-lando.jpg
image-1.jpg
image-2.jpg
image-3.jpg
image-4.jpg
image-5.jpg
image-6.jpg
image-7.jpg

Apmācības anonsi

Runas māksla 1.kurss:  13. - 16. aprīlis
Runas māksla 2.kurss: 27. - 30. aprīlis
Efektīva prezentācija: 11. - 14. maijs
Ninso un fenotipoloģija: 14. - 15. marts
Runas māksla pusaudžiem 1.kurss: 18. - 19. aprīlis
Runas māksla pusaudžiem 2.kurss: sekojiet izmaiņām

baner orator1 75765765

effektivnaja prezentacija 34r5354345345

baner orator 2k767576urs

Copyright © 2014 - 2019. Oratora māksla Rīgā. Oratora mākslas Akadēmija. Orator-lando.lv