Runājiet ar entuziasmu! Oratoram jāprot ieinteresēt auditoriju

Irina Lando,
Vadības zinātņu sfēru doktore,
Maskavas Retorikas un oratora meistarības universitātes vadošā trenere

Oratora meistarību var sekmīgi izmantot ikdienas dzīvē, tajā skaitā, saskarsmē ar klientiem. Runājot par auditoriju mēs esam pieraduši domāt par lielām klausītāju zālēm. Bet tas nav obligāti. Iedomājieties, ka jūs kontaktējieties ar potenciālajiem klientiem. Ja jūs nevarat spilgti un interesanti pastāstīt viņiem, ar ko jūs nodarbojaties, diez vai viņiem radīsies ideja atnākt tieši pie jums.

Lūdzu, atlieciet malā visas šīs mazā tirgus pasakas, ka klienti nāk pēc rekomendācijas. Jūs mainīsiet veikalu tīklu, kur pērkat produktus pēc kaimiņa rekomendācijas, vai aiziesiet projām no sava stomatologa tāpēc, ka viņš nepatika jūsu draudzenei? Kurš mainīs savu piegādātāju tikai tāpēc, ka citi šobrīd piedāvā 6% atlaidi?

Atcerieties, ka entuziasms ir lipīgs. Īsts orators prot pastāstīt par priekšmetu tik “garšīgi”, ka kļūst interesanti, neuzspiežot savus pakalpojumus un neizdarot psiholoģisku spiedienu.

Daudzi vadītāji neņem vērā faktu, ka no darba brīvajā laikā viņu darbinieki arī pārstāv kompāniju.

Tiem cilvēkiem, kas uzskata, ka darbinieki nav jāmāca, piedāvāju tādu testu. Iztēlojieties, ka jūsu firmas darbinieks pārģērbjas sporta zāles ģērbtuvē. Viņš sien ciet apavu šņores, un viņam ir 30 sekundes, lai atbildētu, ar ko viņš nodarbojas, sportistam, kurš iet garām. Ko pateiks šis cilvēks?

Vēl viens piemērs. Vecāki bieži saka, ja bērnam būs interesanti, viņš klausīsies (stundā). Lūk, labam oratoram jāprot ieinteresēt klausītājus par savas uzstāšanās tēmu. Kādi priekšmeti skolā jums patika, bet kuri priekšmeti nebija interesanti? Ļoti daudz kas ir atkarīgs no cilvēka personības, kurš jums pasniedz to priekšmetu.

Es bieži uzstājos starptautiskās zinātniskās konferencēs. Ar lielu nožēlu atzīmēju, ka vairums uzstāšanos tiek veidotas pēc principa “15 minūtes kauna, un esmu brīvs!”

Mans personīgais rekords ir uzstāšanās angļu valodā, kad mans referāts starptautiskās vadības zinību konferences prezentāciju sarakstā tika iekļauts kā pēdējais. Man izdevās iesaistīt diskusijā visus, kas bija auditorijā.

Manas uzstāšanās sākumā visi sūtīja savas īsziņas, pārbaudīja elektronu pastu, sērfoja internetā. Pēc manas uzstāšanās divām minūtēm viņi sāka klausīties.

Noteiktu paņēmienu izmantošana palīdz virzīties saskaņā ar noteiktu algoritmu, ievērojot noteiktus uzstāšanās likumus, nevis izgudrojot velosipēdu no jauna.

Mācieties ieinteresēt auditoriju, pat ja tas ir tikai viens cilvēks!

Oratora meistarības akadēmijā Rīgā
Gaidām Jūs Oratora meistarības kursos!
Licenzēts mācību centrs Lando®
Izglītības un zinātnes ministrijas Licence nr. 3360800220
Oratora māksla un meistarība
Rīga, A. Čaka iela, 83/85 (Atsevišķa savrupmāja pagalmā)
tālrl.+371 67273009, mob. tālrl.+371 29433553, fakss +371 67273010
e-mail: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
WWW.ORATORIKA.LV
WWW.LANDO.LV

Runas māksla. Oratora kursi Rīgā - video

ninso-lando.jpg
image-1.jpg
image-2.jpg
image-3.jpg
image-4.jpg
image-5.jpg
image-6.jpg
image-7.jpg

Apmācības anonsi

Runas māksla 1.kurss:  13. - 16. aprīlis
Runas māksla 2.kurss: 27. - 30. aprīlis
Efektīva prezentācija: 11. - 14. maijs
Ninso un fenotipoloģija: 14. - 15. marts
Runas māksla pusaudžiem 1.kurss: 18. - 19. aprīlis
Runas māksla pusaudžiem 2.kurss: sekojiet izmaiņām

baner orator1 75765765

effektivnaja prezentacija 34r5354345345

baner orator 2k767576urs

Copyright © 2014 - 2019. Oratora māksla Rīgā. Oratora mākslas Akadēmija. Orator-lando.lv