Irina Lando Maskavā Sberbank fondam
Irina Lando Maskavā piedalījās Sberbank labdarības fonda “Ieguldījums nākotnē” stratēģiskā sesijā un uzstājās ar referātu par ātras un lēnas lasīšanas tēmu. Eksistē noteikti likumi darbam ar auditoriju, kas jāņem vērā, gatavojoties uzstāties.
1) Precizējiet auditorijas sastāvu, kā priekšā jūs uzstāsieties. Ko viņi gaida no jums? Ar ko jūs varat dalīties? Piemēram, šajā stratēģiskajā sesijā puse dalībnieku bija zinātņu kandidāti vai zinātņu doktori. Atbilstoši, uzstāšanos jāgatavo viņu līmenī.
2) Sagatavojiet izdales materiālus. Ja jūs neesat pārliecināti par to, ka organizatori varēs nodrošināt krāsainu kopiju izdrukas, vediet tās sev līdzi. Es vienmēr aizvedu materiālus, tipogrāfijā nodrukātus uz laba papīra. Jūsu izdales materiāli – tas arī ir jūsu tēls. Un cilvēkiem ir patīkami turēt rokās kvalitatīvu produktu.
3) Runājiet skaidri un par lietu. Atcerieties, referāti seko viens otram. Pēc ceturtās uzstāšanās tikai nedaudzi varēs pateikt, par ko bija pirmais referāts. Parādiet auditorijai, ka jūs tai sagatavojāt informāciju.
4) Novirziet uzmanības fokusu no sevis uz klausītāju interesēm. Skaidrs, ka jūsu uzstāšanās jums ir interesanta. izdariet tādējādi, lai tas kļūtu interesanta arī citiem. Atcerieties, jūs stāstāt nevis par sevi, bet viņiem. Daudzi oratori pieļauj liktenīgu kļūdu, aprakstot savas izjūtas, strādājot ar to vai citu atlasīto materiālu. Vai vēl sliktāk – “izpleš savu pāva asti”, demonstrējot sevi, mīļoto, un nepievērš uzmanību auditorijas reakcijai.
5) Sekojiet auditorijai. Pievērsiet uzmanību klausītāju reakcijai. Iesaistiet viņus ar retoriskiem jautājumiem. Atsaucieties uz iepriekšējiem oratoriem. Miniet auditorijai aktuālas tēmas piemērus. Piemēram, ja zālē ir biznesmeņi, tad nerunājiet par mūsdienu skolas problēmām, un otrādi.
Sberbank labdarības fonda “Ieguldījums nākotnē” stratēģiskā sesija Maskavā nodrošināja lielisku iespēju diskusijai, pieredzes apmaiņu un stimulēja jaunus atklājumus zināšanu vadīšana sfērā.